Program pomocy strażom pożarnym

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji programu pomocy strażom pożarnym.

Polski Koncern Naftowy ORLEN prowadzi program od 2000 r. Strażacy są grupą zawodową, która niezmiennie od wielu lat cieszy się bardzo wysokim zaufaniem społecznym, można na nich liczyć praktycznie w każdej sytuacji. Trudno znaleźć taki obszar życia, w którym ich umiejętności i kompetencje nie znalazły stosowania. Dlatego Grupa ORLEN, która kwestie bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i życia traktuje priorytetowo, konsekwentnie wspiera zawodowe i ochotnicze jednostki straży pożarnych. W wielu jednostkach w całej Polsce znajduje się sprzęt ufundowany przez PKN ORLEN oraz spółki Grupy ORLEN: ORLEN Upstream, ANWIL, a także korporacyjną Fundację ORLEN – DAR SERCA. W ubiegłym roku do grona darczyńców dołączyła kolejna spółka Grupy ORLEN – Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO S.A.

W 2017 r. beneficjentami pomocy było prawie 170 jednostek z całego kraju, które otrzymały darowizny w łącznej wysokości ponad 1,6 mln zł. Łączna wartość darowizn, które w czasie trwania programu otrzymały ochotnicze i zawodowe jednostki straży pożarnych przekroczyła 10 mln zł.

Uprzejmie informujemy, że wnioski w tegorocznej edycji programu pomocy strażom pożarnym można składać od 1 lutego do 10 kwietnia 2018 r. Wnioski ​​można składać wyłącznie za pośrednictwem formularza on-line. Wniosków złożonych w innej formie niestety nie będziemy mogli rozpatrzyć. Przypominamy, że każda jednostka może złożyć tylko jeden wniosek.

W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą:
p. Barbara Tęcza, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 22 778 05 92
p. Martyna Malicka-Róg, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 24 256 92 81

W III kwartale br. wszyscy wnioskodawcy otrzymają informację pisemną (e-mail) dot. złożonego wniosku.

Program pomocy jednostkom straży pożarnych prowadzony jest zgodnie z zasadami "Polityki dobroczynności Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A.”, formularz dostępny na stronie:  http://www.orlen.pl/PL/Odpowiedzialny_Biznes/Dobroczynnosc/PolitykaDobroczynnosci/Strony/default.aspx​​​​​​