W niedzielę 27 września na stadionie miejskim w Iławie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Drużyn grupy A i C. Do rywalizacji o tytuł mistrza powiatu staną zwycięzcy zeszłorocznych zawodów oraz reprezentanci gmin powiatu iławskiego.

Zmagania drużyn pożarniczych rozpoczną się o godzinie 1030, a pierwszą i zarazem najbardziej widowiskową konkurencją będzie ćwiczenie bojowe, w którym zobaczyć będzie można szybkie i sprawne budowanie poszczególnych linii wężowych oraz podanie wody za pomocą pompy pożarniczej, tak, aby strażacy na końcu toru za pomocą prądów wody wykonali przypisane im zadania. Następnie rozegrana zostanie sztafeta pożarnicza z przeszkodami, w której oprócz uzyskania dobrego czasu liczyć się będzie również właściwe i dokładne pokonanie wszystkich rozlokowanych na torze przeszkód.

Mimo, że zawody nie są zawodami eliminacyjnymi do zmagań wyższego szczebla to z pewnością rywalizacja stać będzie na bardzo wysokim poziomie.

W imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Iławie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych i ciekawych strażackich zmagań na stadion miejski w Iławie.

 

 

Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Iławie

 

Krzysztof Rutkowski