W sobotę 5-go września na stadionie miejskim w Polanicy Zdrój rozegrane zostały XIV Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody krajowe organizowane są co 4 lata, w tym roku udział wzięły najlepsze ekipy ze wszystkich województw, wystartowało w nich około 350 strażaków z całego kraju. Barwy naszego województwa reprezentowała drużyna męska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubstynku, oraz kobieca drużyna z Gwiździn.

Skład drużyny OSP Lubstynek: Marek Mejka, Dariusz Chorzelewski, Piotr Chyziński, Karol Kołecki, Jarosław Mejka, Cezary Meller, Dawid Jakubowski, Damian Zakrzewski, Grzegorz Zakrzewski oraz Mateusz Zakrzewski.

Pierwszą konkurencją zawodów była musztra, która poszła druhom bardzo sprawnie, po czym przystąpili do ćwiczenia rozwinięcia bojowego, w którym uzyskali zadowalający czas 35,16, uplasowując się tym samym na 8 miejscu zawodów. Kolejną konkurencją była sztafeta pożarnicza 7x50 m. z przeszkodami podczas której zawodnicy osiągnęli dobry wynik czasowy 56,32 jednakże otrzymali punkty karne, które zaważyły o miejscu poza najlepszą dziesiątką.

Po zliczeniu punktów w obu konkurencjach (91,48) zawodnicy z Lubstynka zajęliby 3 miejsce w Polsce, gdyby sędziowie nie przyznali punktów karnych.

Przypomnijmy, iż drużyna z Lubstynka w zeszłym roku wygrywając Zawody Wojewódzkie uzyskała łączną ilość punktów 99,44.

Zawodnikom gratulujemy nie tylko nowych rekordów czasowych, ale i samego wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski. Doceniamy jak wiele czasu i wysiłku poświęcili na przygotowania do wzięcia udziału w zawodach. Różnica w sprzęcie pożarniczym, na którym ćwiczyli i tym, który był udostępniony na zawodach przez organizatorów spowodowała, że nie ukończyli Mistrzostw z tytułem na podium.

Druhowie wrócili do Lubstynka z nagrodą finansową przyznaną przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP o wartości trzech tysięcy złotych.

{gallery}artykuly/2015/polanica2/{/gallery}